Uczę się z dobrych i wartościowych podręczników

// Tutaj wpisz lub wklej swój kod JavaScript

Wyciszyć dźwięk

podręczniki do hiszpańskiego

Jose Educador M.                

- podział na Unidades z podziałem tematycznym,

- dla rozpoczynających naukę hiszpańskiego,

- teksty, gramatyka, wykłady, ćwiczenia,

- wszystkie czytanki w nagraniach audio, 

- sprośne słówka i kontrowersyjne teksty.

Tylko dla dorosłych

Czytanki i dialogi

Spis treści

- czytanki zaopatrzone w słowniczki,

- wytłuszczone słówka kluczowe w tekście,

- fabuła, stali bohaterowie,

- dialogi,

- dla osób mających dystans do siebie i świata!

Gramatyka

- gramatyka z przykładami i objaśnieniami,

- ćwiczenia w dziale gramatycznym,

- tabelki.

Część ćwiczeniowa

- ćwiczenia i powtórki na końcu każdego unidad,

- pytania do czytanek,

- zdania do tłumaczenia.

- słówka potoczne i niecenzuralne,

- żywy język hiszpański w czytankach,

- fabuła, stali bohaterowie,

- jako podręcznik dodatkowy,

- nie dla osób o zacieśnionym światopoglądzie!

 

To pierwszy podręcznik z nowej serii PARA ADULTOS (dla dorosłych), przeznaczony do nauki hiszpańskiego od podstaw. Bohaterką podręcznika jest „moherowy beret” w wersji hiszpańskiej – pani Purificación. Poznasz dzięki niej niecenzuralne słówka i wpadniesz w zdumienie, że można uczyć się języka w oparciu o groteskowe i absurdalne przykłady. Podręcznik na razie dostępny jedynie w formie e−booka w formacie PDF. Można go łatwo wydrukować w kolorze lub pracować z nim na każdym urządzeniu z aplikacją do czytania PDF−ów.

 

Podręcznik był testowany przeze mnie na zajęciach z moimi kursantami i sprawdził się w 80%. Większość uczniów opowiedziało się za pracą z Doñą Purificación i nie chciało wracać do tzw. książki wiodącej. Ponieważ jednak zawarte w nim treści dla części osób mogą być „światopoglądowo drażniące”, zdarzyło mi się raz w pewnej grupie z dorosłymi, że mająca „drażniący światopogląd” mamuśka pełnoletniego już maturzysty, znalazłszy w jego plecaku kserówki z książki, zrobiła larmo i zażądała „zwolnienia mnie”. Mamuśka nie mogła jednak wiedzieć, że jako LEKTOR w szkole językowej jestem sobie sam pracodawcą, wobec czego „zwolniła” dorosłego już syna z zajęć z języka hiszpańskiego i zapisała go na… japoński. Oby tylko biedak, przez tak toksyczną matkę, nie popełnił kiedyś harakiri…

 

 

 podręcznik 

dla początkujących

ze świńskimi słówkami 

wróć do strony głównej

Witajcie wszyscy uczący się języka hiszpańskiego. Jeśli dotarliście do tej strony, być może poszukujecie niestandardowych książek do nauki hiszpańskiego, z których nie tylko będziecie mogli się uczyć, ale przy których – jak to się kolokwialnie mówi – będziecie boki zrywać. Korona nikomu z głowy nie spadnie, jeśli opanuje kilka sprośnych słów; a uczucia religijne to nie ludzie, więc obrazić się ich nie da, a kto twierdzi inaczej „obraża moje przeciętne IQ”. Krótko i bez ogródek: oto książki z pazurem satyry, z domieszką seksu i dewocyjności; oto książki pisane przez jednego i tego samego pasjonata nauczania języków obcych. To nie zamawiane przez „wydawnictwa” opracowania pisane po pijaku przez kilka pań i panów naraz. To eksperymentalne, nierzadko z bogatą i poważną wykładnią gramatyczną, zboczone suplementarne podręczniki José Educadora Morboso – iberysty, który nie zdradzi Wam swojego nazwiska. Ps. Wybaczcie mi, proszę, że mówię do Was „na ty” – jak w tych wszystkich ogłupiających reklamach. Nikogo nie ogłupiam – po prostu jestem „na ty” ze swoimi uczniami.

copyright by alexander haus, 2019