// Tutaj wpisz lub wklej swój kod JavaScript

Wyciszyć dźwięk

podręczniki do hiszpańskiego

José Educador M.                

podręcznik do nauki czasów gramatycznych

ze świńskimi słówkami 

Ta niecodzienna książka przeznaczona jest głównie do nauki hiszpańskich czasów gramatycznych, a jej adresatem jest każdy, kto ma nieskrępowane poczucie humoru i jednocześnie pragnie lub potrzebuje wnikliwie zapoznać się z niuansami odmiany hiszpańskich czasowników. Skomponowałem ją dla tych, którzy chcą między innymi zrozumieć dogłębnie różnicę pomiędzy zastosowaniem pretérito imperfectoperfecto lub indefinido. Powinna również przypaść do gustu uczniom szukającym analizy gramatycznej i tym, którzy nie stronią od − chciałoby się rzec − sprośnego humoru i od dygresji lub ironii na tematy delikatne światopoglądowo.
 
Książka ta jest fabularyzowanym mini kompendium dydaktycznym z dużym wachlarzem współczesnego słownictwa kolokwialnego (wulgaryzmy, erotyzmy) oraz z niecenzuralnymi tekstami. Opatrzona jest dosyć bogatą wykładnią gramatyczną. W książce tej znajdziemy prawdziwych sprośnych bohaterów oraz „prawdziwe”, niemal akademickie, wykłady...

 

 

 

porównania czasów przeszłych z przykładami

przykłady w kolorach

tłumaczenie przykładów

sprośne przykłady

1.

 

czytanki, dialogi, inne teksty

bogate słowniczki do czytanek

wytłuszczone kluczowe słowa/formy gramatyczne

sprośne teksty, współczesne wyrazy potoczne

2.

3.

 

ćwiczenia gramatyczne z mini słowniczkami

inne ćwiczenia

zestawy pytań do czytanek

aroganckie polecenia nauczyciela

 

kilkadziesiąt tabel z odmianą czasowników 

bogate objaśnienia gramatyczne

wszystkie wyjątki i oboczności

sprośne przykłady i ich analiza

4.

Uczę się z dobrych

i wartościowych podręczników

wróć do strony głównej

Witajcie wszyscy uczący się języka hiszpańskiego. Jeśli dotarliście do tej strony, być może poszukujecie niestandardowych książek do nauki hiszpańskiego, z których nie tylko będziecie mogli się uczyć, ale przy których – jak to się kolokwialnie mówi – będziecie boki zrywać. Korona nikomu z głowy nie spadnie, jeśli opanuje kilka sprośnych słów; a uczucia religijne to nie ludzie, więc obrazić się ich nie da, a kto twierdzi inaczej „obraża moje przeciętne IQ”. Krótko i bez ogródek: oto książki z pazurem satyry, z domieszką seksu i dewocyjności; oto książki pisane przez jednego i tego samego pasjonata nauczania języków obcych. To nie zamawiane przez „wydawnictwa” opracowania pisane po pijaku przez kilka pań i panów naraz. To eksperymentalne, nierzadko z bogatą i poważną wykładnią gramatyczną, zboczone suplementarne podręczniki José Educadora Morboso – iberysty, który nie zdradzi Wam swojego nazwiska. Ps. Wybaczcie mi, proszę, że mówię do Was „na ty” – jak w tych wszystkich ogłupiających reklamach. Nikogo nie ogłupiam – po prostu jestem „na ty” ze swoimi uczniami.

copyright by alexander haus, 2019